Bu Ay Çıkacak Oyunlar (Mayıs 2019)

0

Oyun dünyasını yakından takip edenler bilir. İlkbahar ayları ve sonrasında devam eden yaz ayları yeni oyunlar açısından oldukça cimridir. Genellikle büyük firmalar oyunlarını yılın son çeyreğinde çıkarırlar. İlkbahar ve yaz aylarında ise genellikle büyük yapımlardan boy gösterme şansı bulamayan yapımlar kendilerini kanıtlamak için uğraşırlar. Yeni çıkacak oyunlar listemizin Mayıs versiyonu ise bu dediklerimizi doğrular cinsten. Uzun zamandan beri hareketli geçen oyun dünyası bu ay ile birlikte kısa süreli bir durgunluk dönemine girecek gibi gözüküyor. Tabii bazen bu durum bizlerin hiç bilmediği ve fazla tanıtım imkanı bulamayan oyunları keşfetmemiz için fırsatta olabiliyor. Bu ay ki listemizde de bu oyunlardan fazlası ile bulunuyor.

Yakuza Kiwami 2 (PC) – 9 Mayıs

Japon dünyasının Gta’sı olarak adlandırabileceğimiz oyun aslında geçtiğimiz yıl çıkışını yapmıştı. Bu yıl ise Pc platformuna gelmek için hazırlanıyor. Dış basında oyunun oldukça olumlu puanlar almış olmasına rağmen bu oyunun her kullanıcının hoşuna gitmeyeceğini belirtelim. Her ne kadar bir mafya hikayesini anlatıyor olsa da Yakuza uzak doğu kültürünü bir hayli benimsemiş, bu yüzden ülkemizde ki oyuncuların büyük bir kesimi bu oyunu yadırgayabilir. Lakin eğer bu tarz yapımları daha önceden oynadıysanız veya ilgi duyuyorsanız Yakuza Kiwami 2 oyunu size gerek eğlence olarak gerek ise hikaye olarak istediğinizi fazlası ile verecektir.

Life is Strange 2: Episode 3 (PS4, Xbox One, Switch) – 9 Mayıs

İnteraktif bir video oyunu olan Life İs Strange çıktığı dönemde oyun dünyasını resmen kasıp kavurdu. İlk oyunun çok beğenilmesinin ardından ise 27 Eylül 2018 tarihinde serinin 2. oyunu da piyasaya sürüldü. Şimdi ise 9 Mayıs Life İs Strange 2 adlı oyunun 3. Episode’si yayımlanacak. Bir sonraki Episode olan Life İs Strange Episode 4 ise 22 Ağustos tarihinde oyun severler ile buluşacak.

Bubsy: Paws of Fire! (PS4, Switch, PC)  – 16 Mayıs

Yeni çıkacak oyunlar listemizin bir sonraki oyunu ise Bubsy: Paws of Fire! Biraz NES konsol dönemleri hatta Playstation 1’in ilk dönemlerini hatırlatan video oyunumuz daha çok nostalji yapmak isteyen oyuncuları odak noktasına koymuş. Nostalji derken yanlış anlaşılmasın. Oyunun görselleri ve ya tasarımı oldukça hoş gözüküyor. Sadece oyuna oynanışsal bakımdan baktığınızda bu nostaljiyi alıyorsunuz. Ki bence bu oldukça hoş bir şey.

Observation (PS4, PC)  – 22 Mayıs

Hakkında internette çok az bilgi bulabildiğimiz lakin buna rağmen oldukça ilgimizi çeken bir oyun Observation. Bilim kurgu ve gerilim türünü benimseyen oyun bir Uzay istasyonunda yaşanan ilginç olayları açığa çıkarmaya çalışıyor. Bunu ise Uzay İstasyonunun yapay zekası olan S.A.M’ın gözlerinden gerçekleştiriyor. Five Nights At Freddy’s oyunu ile oldukça benzer bir oynanışa sahip olan oyun 22 Mayıs tarihinde çıkış yapacak.

Total War: Three Kingdoms (PC) – 23 Mayıs

Yeni çıkacak bir başka oyun olan Total War: Three Kingdoms ise eski oyuncuların özellikle strateji oyuncularının yakından tanıdığı Total War serisinin yeni oyunu. Total War: Three Kingdoms içerisinde çok fazla değişiklik barındırmıyor olsa bile strateji oyunlarının neredeyse hiç olmadığı şu dönemde kendi kullanıcılarına kendini kabul ettirmeyi başaracaktır.

Blood + Truth (PSVR)  – 28 Mayıs

Playstation Vr oyunlarının grafik kalitesi her geçen gün artıyor. Bu Vr olayı ilk çıktığında oyunların yüzlerine bile bakılmazken günümüzde grafiksel açıdan hiç de fena gözükmeyen hatta neredeyse bir önceki jenerasyonun seviyesini yakalamış oyunları gözlemleyebiliyoruz. Bu oyunlardan bir tanesi ise Blood + Truth. Bu oyunu değerlendirirken bu oyunun bir Vr oyunu olduğunu unutmamak gerekiyor. En nihayetinde hala daha gelişim aşamasında olan bir sektör. Blood + Truth’da bu gelişim en son örneği. Oynanışsal açıdan oyunun neler sunabileceğini merak ediyor olsam da sırf bu grafikleri Vr platformunda görebilmek için bile bu oyunu deneyim etmek istiyorum.

Bir başka yeni çıkacak oyunlar yazımızın da sonuna geldik. 2019’un Mayıs ayında çıkacak oyunları sizler için derledik. Elbette bunların dışında çıkış yapacak daha yüzlerce oyun bulunuyor. Özellikle Nintendo Switch ve Playstation Vr oyunları inanılmaz bir hız ile çıkmaya devam ediyor. Lakin bizler tüm bu oyunlar arasından göze en çok batan yapımları sıraladık. Haziran 2019’da çıkacak oyunlar için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Leave A Reply

Your email address will not be published.