Stan Lee belgeseli geliyor olabilir

0

Spider-Man, Fantastic Four, X-Man, Iron Man gibi onlarca efsanevi çizgi romanın yaratıcısı olan Amerika’lı çizgi roman yazarı Stan Lee o zamanlar oldukça ufak bir yayın sektörü olan çizgi romanın büyümesi için uğraşıyordu. Çizgi roman sektörünün şimdiki gücüne kavuşmasını sağlayan çizgi roman sektörünün önemli isimlerden olan yazar bildiğiniz üzere 12 Kasım 2018 tarihinde hayatını kaybetti. Ünlü çizgi roman yazarı hayatını kaybettikten sonra başta çizgi roman camiası oldukça üzüldü. Marvel Sinematik Evreni severler ve sektörün takipçileri bu duruma büyük üzüntü duydu. Bugünlerde Avengers: Endgame cameosu dışında Stan Lee isminden pek bahsedilmiyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde Avengers filmlerinin yönetmenleri Anthony Russo ve Joseph Russo ikilisi bizleri şaşırtan bir açıklamada bulundu. Söylediklerine göre ikili bir Stan Lee belgeseli yapmaya hazırlanıyor.

Son dönemde sadece Marvel Sinematik Evreniyle ilgilenen Russo Kardeşlerden farklı bir çalışma haberi duymuyorduk. Sadece Russo kardeşler zaman zaman DC ile yapılacak işlere açık olduklarını belirtiyorlardı. Fakat Russo Kardeşler, geçtiğimiz günlerde Stan Lee hayatını anlatan bir belgesel yapmayı düşündüklerini açıkladılar. Zaten önceki filmlerden de bildiğimiz üzere herkesle olduğu gibi yazar ile Russo Kardeşlerin de arası oldukça yakındı. Spider-Man, Bruce Banner, Tony Stark, Thor, Black Panther, Nick Furry gibi efsaneleşmiş karakterlerin yararatan Stan Lee gerçekten filme dönüşmeyi hakeden bir hayat geçirmiştir. Muhtemelen Russo Kardeşlerde de ünlü yazar için zor geçen bu hayatı beyaz perdeye uyarlayarak bu hayatı insanların da görmesini sağlamayı hedeflemişler. Hem de ünlü yazarı bir kez daha ölümsüzleştirmeyi planlamışlar gibi duruyor.

Stan Lee

Stan Lee Kimdir?

Çizgi romanları takip eden veya Marvel Sinematik evrenine merakla olan eminiz ki herkes ünlü çizgi roman yazarı Stanley Martin Leiber hakkında epey bir şeyler biliyordur. Fakat şöyle bildiklerimizi tekrardan masaya yatırmak gerekirse işte Stan Lee kimdir: Stanley, 28 Aralık 1922, New York’da doğan, Amerikalı çizgi roman yazarıdır ve çizeridir. Spider Man, X-Men, Daredevil, Fantastik Dörtlü, Bruce Banner ve Iron Man süper kahraman karakterlerini yaratmıştır. Tam ismi Stanley Martin Lieber olan yazarın ailesi maddi sorunlar çekiyordu. Stan Lee Okulu bıraktıktan sonra çizgi roman yayınlama şirketi Timely’de çalışmak için başvurularını yaptı ve bu başvuruları kabul edildi. İlk hikâyesi 1942 yılında Kaptan Amerika hakkındaydı. İlerleyen zamanlarda Timely, ismini Marvel Comics olarak değiştirdi. Bu süreçte Stan durmadan yeni kahramanlar yaratmaya devam etti. Fantastik Dörtlü’yü 1961 yılında ilk defa okurların beğenisine sunuldu. Tarih 12 Kasım 2018’i gösterdiğinde ise Stan arkasında birçok film/dizi sahnesi, efsanevi süper kahraman, çizgi roman bırakarak hayata gözlerini yumdu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.