Shazam! 2 için çekimler erken başlayacak ve oyuncu kadrosu değişmeyecek

0

DC bireysel karakter filmleri yapmaya devam ediyor. Aquman ile güzel bir çıta yakalayan DC, yeni filmi Shazam! ile de güzel ivmeye sahip oldu. Geçtiğimiz günlerde ise Shazam! hakkında oldukça hoşumuza giden bir haber gündemdeydi. 5 Nisan 2019 tarihinde vizyona giren filmin oyuncu kadrosu ikinci filmle aynı kalacağı kesinleşti. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise oyuncuların genç yaşlarına rağmen sergiledikleri başarılı performans olabilir. Bunun yanı sıra yapımcılar ve oyuncu kadrosunu toplayan isimler film hakkında farklı detaylar da verdi.

Shazam! dünya çapında beğeniler topladı ve çoğu platformca yüksek puanlar da almayı başardı. Bunun üzerine çok zaman geçmeden DC sıradaki filmin çekimlerinin gecikmeyeceğini çünkü oyuncuların bir kısmını gelişim dönemindeki kişilerden oluştuğunu belirtti. DC sıradaki Shazam! için iki yıldan uzun bir süre beklerse genç oyuncu kadrosunun büyümesinden endişe ediyor. Bu yüzden çekimlerin çok zaman geçmeden başlayacağı kesinleşti denebilir. Bu laftan anlayabileceğimiz üzere sıradaki film, ilk film ile benzer bir oyuncu kadrosuna sahip olarak yakın bir zaman diliminde geçecek

Shazam! Konusu

Film bu dönemde görmeye oldukça alışık olduğumuz bir konu olan ”Origin” hikayesi anlatıyor. 14 yaşındaki Billy bir koruyucu ile karşılaşarak onun 6 özel günün sahibi oluyor. Sadece 14 yaşında olduğu ve süper kahramanlık işleriyle pek ilgilenmediği için Billy’nin bu güce nasıl tepki verdiği oldukça hoşunuza gidecektir. Bunun yanı sıra bu filmde bu büyücünün zıt güçlerine sahip olan bir de kötü karakter var. Ayrıca film bittikten sonra koltuklarınızdan ayrılmayın çünkü filmin iki tane ‘‘after credit” adı verilen gizli sahneler sahip. Bunlardan ilki oldukça hoşunuza gidecektir.

Filmin Gişedeki Başarısı Ne Alemde!

İlk çıkışını Rusya’da 4 Nisan 2019 tarihinde yapan film gişede yavaş bir açılış yaptı demek yanlış olmaz. Film DC evreninin 60 milyon dolar ile en düşük bütçeli açılışa sahip filmi oldu. Fakat filmin sadece 55 milyon dolar bütçeyle yapıldığını hesaba katarsak Shazam! DC Sinematik Evrenine güzel miktarda para kazandıracaktır. 5 Nisan 2019 tarihinde Shazam! 6 Güç ismiyle Türkiye’de de vizyona giren film dünyayla kıyaslanınca çok büyük bir ilgiyle karşılanmadı. Buna rağmen film her halükarda çoğu Türk filminin üzerinde bir gişe başarısı sergiledi.

Bu ay içerisinde çıkacak diğer filmlere bakmak için listemize göz atabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.