Sekiro: Shadows Die Twice inceleme puanları açıklandı

1

Dark Souls ve Bloodborn gibi zorluğuyla oyuncuyu delirten iki güzel ve eşsiz oyunu bizlere sunan FromSoftware markasının sıradaki oyunu Sekiro: Shadows Die Twice için yapılan inceleme puanları resmi olarak açıklandı. İşler şu anlık FromSoftware için iyi gidiyor gibi duruyor. Oyunun satışları için bir açıklama yapılmamış olsa da Steam üzerinde ortalama 9 saat boyunca 125 bin kişi tarafından oynanarak güzel bir çıta yakalamış gibi duruyor.

Sekiro: Shadows Die Twice, Dark Souls serisi ve Bloodborn gibi bizleri zorluğuyla çürüten oyunlardan birisi. Bu türün tam bir ismi olmasa da kurucu babası bariz bir şekilde FromSoftware’dır. Marka oyunlarına zorluk ayarı koymama, ilginç oyun kayıt sistemleri ve efsanevi boss savaşları ile aklımızda yer ediyor. Yeni oyunları Sekiro: Shadows Die Twice da zorluğuyla diğer oyunlarını aratmayan nitelikte. Fakat bugün bu yazıyı yazma sebebimiz oyunun zorluğu veya tarzı değil, inceleme puanları. Çoğu oyuncunun beklentisi oyun için zaten yüksekti fakat Sekiro yüksek beklentilerin de üstünde bir inceleme puanıyla bizleri karşıladı. FromSoftware’ın yeni oyunları için yapılan yabancı basın puanlarını aşağıda görebilirsiniz.

Telegraph – 5/5
Saudi Gamer – 10/10
Daily Star – 5/5
PowerUp! – 9,9/10
IGN – 9,5/10
GamingTrend – 95/100
Atomix – 95/100
PlayStation LifeStyle – 95/100
WellPlayed – 9,5/10
IGN Spain – 9,3/10
Glitched Africa – 9,2/10
Game Informer – 9/10
GameSpot – 9/10
TheSixth Axis – 9/10
Attack of the Fanboy – 4,5/5
TrueGaming – 9/10
COGconnected – 88/100
GamePro – 85/100
Hardcore Gamer – 4/5

Görüldüğü üzere FromSoftware’ın yepyeni eseri neredeyse Red Dead Redemption 2 kadar sağlam puanlar almayı başardı. Fakat oyunu oynamaya başladıktan sonra bunun sebebini anlamak pek de zor olmuyor. Oyun akıcılığı, zorluğu ve neni şahsına münhasır tasarımı bile farkını ortaya koyuyor.

Sekiro: Shadows die twice

SekIro: Shadows DIe TwIce tam 45 saat sürüyor!

Oyun hakkındaki değişik ve ilgi çekici dedikodulardan birisi ise oyunun tam 45 saatte bittiği söylentisi. 15 tane oyuncuya oyun denetilmiş ve oyuncularının oyunu bitirmesi 45 saat sürmüş. Kesin olarak doğruluğu kanıtlanmamış olsa da bugün itibariyle oyunun çıkışının üstünden iki gün geçti ve henüz bitiren birilerini göremedik. Sekiro hakkında söylemek istediğim bir başka önemli detay ise oyunun AAA oyun fiyatına değil AA oyun fiyatına çıktığı. Oyun Steam üzerinde 289 TL. 2019 senesi oyunlar bakımından az ama öz bir sene oluyor. Devil May Cry ile yakalanan güzel ivme ile bu sene oyunlar kaliteli ama nadir olarak çıkacak gibi duruyor.

1 Comment
  1. Turgay says

    teşekkürler, hemen indiriyorum.

Leave A Reply

Your email address will not be published.