Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

Ozark Dizi Konusu | 1. Ve 2. Sezon’da Neler Yaşandı ?

Kısa bir şekilde Ozark konusu. 1. ve 2 sezonlar dahil.

0 88

Netflix’in 2017 yılında dizi dünyasına sunduğu Ozark dizisi, başlangıçta çok dikkat çekici bir yapım olarak görünmese de her geçen gün kendi farkını ortaya koyarak sektördeki diğer yapımlardan ayrılmayı başardı. Ozark konusu ile her ne kadar Breaking Bad’e fazlası ile benziyor gibi gözükse de, Breaking Bad’de tamamen uyuşturucu üretimi ve uyuşturucu kartelleri arasındaki savaşları anlatan bir konu varken, Ozark’ın konusu ise sadece kara para aklama mekanikleri üzerine kurulmuş. En azından ilk birkaç sezondaki durum bu şekilde.

Gelin Ozark dizi konusuna ve ilk 2 sezonda yaşanan olaylara biraz daha detaylı bakalım.

Ozark 1. Sezon Konusu

Martin Byrde (Jason Bateman) bir uyuşturucu kartelinin para aklama işini yapan bir finans danışmanıdır. Bir gün bu para aklama işinde bir şeyler ters gider ve Martin’in de içerisinde bulunduğu kara para aklama ekibinden birilerinin Kartel’in parasını çaldığı ortaya çıkar. Bunun üzerine Kartel’in bölge görevlisi, para aklama ekibindeki herkesi tek tek öldürür. Sıra Marty’e geldiğinde Marty kendinin ve Ailesinin hayatını kurtarabilmek için, Kartel’in bölge görevlisine imkansız fakat reddedemeyeceği bir teklif sunar. Teklifte, Marty Ailesi ile birlikte Ozark adı verilen bir yere gideceğini. Ve burada eskiden akladığı paranın çok daha fazlasını aklayabileceğini söylemiştir. Bu teklif Kartel’in bölge görevlisine inandırıcı gelmese de şansını denemek ister ve Marty’i Ozark’a gönderir.

Not: Aşağıdaki yazı yani (Ozark konusu 2. Sezon) İlk Sezonu İzlemeyenler için doğal olarak Spoiler içerecektir.

Ozark 2. Sezon Konusu (İlk Sezonu İzlemeyenler İçin Ciddi Spoiler)

Her şeyin tatlıya bağlanacağı anda Snell ailesi tarafından öldürülen Kartelin Bölge Görevlisi tüm planları alt üst etmiştir. Lakin bu ölümden Kartel’in henüz haberi yoktur. Bu yüzden Kartel olayları araştırabilmesi için Ozark’a avukatını gönderir. Tam bu sırada ise FBI Marty’nin evine baskın yapar. Lakin evden bir şeyler bulamazlar. Snell ailesi yapmış olduğu çılgınlıktan geri adım atmazlar ve Kartel ile araları her geçen gün daha fazla kızışır. Bu sırada Marty’nin hayatta kalabilmesi için açması gereken bir Kumarhane vardır. Aynı zamanda Marty’nin bu kumarhaneyi açabilmesi için ikna etmesi gereken bir çok kişi olacaktır. Marty’nin yaptığı her bir hamle bir kişiyi memnun ederken bir kişiyi ise memnun etmeyecektir. Ortalığın zaten fazlası ile karışık olduğu bu dönemde hapisten çıkan Ruth’un babasının ise çok daha farklı planları vardır.


3. Sezon Hakkında Detaylar

Şimdilik Ozark dizi konusu olarak elimizde ilk 2 sezon konuları bulunuyor. Ozark’ın 3. sezonu ise henüz çıkmadı. Lakin yakın bir tarihte onunda çıkış yapmasını bekliyoruz. Eğer Ozark’ın 3. sezonunda yer alacak oyuncuları ve 3. sezon konusunu merak ediyorsanız onları burada ki yazımızdan okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Your email address will not be published.