Once Upon a Time in Hollywood ne zaman çıkacak? Bütün detaylar

0

Once Upon a Time in Hollywood resmi Instagram hesabından yayınlan resmi fragmanı 20 Mart günü bizlere ulaşmıştı. Peki milyonların merakla beklediği bu filmi ne zaman çıkacak? İşte bildiğimiz bütün detayları:

Once Upon a Time in Hollywood: Ne zaman çıkıyor?

İlk duyurulduğunda, 23 Ağustos 2019’da çıkması beklenen film, Luke Perry’nin ölümü ardından vizyon tarihinde değişikliğe gidildiği ve yeni vizyon tarihinin 26 Temmuz 2019 olduğu öğrenilmişti. Filmde, Sharon Tate cinayetinin filmin geri plandaki hikayesini oluşturacağı açıklanırken, ilk vizyon tarihi Sharon Tate’in ölüm yıl dönümü olduğu için 23 ağustosta çıkarılmasına karar verilmişti fakat beklenmeyen olaylar ile filmin erken çıkacağı resmi olarak duyuruldu. Bazı dedikodulara göre film, Quentin’in Cannes film festivaline filmi yetiştirebilmesi için hem filmin kurgusunda daha hızlı ve daha çok çalışma yapıldığı, hem de vizyon tarihinde küçük bir oynama yapıldığı yönünde…

Tarantino’nun son başyapıtı 2019 yılında merakla beklenen filmler arasına rahatça girmeyi başardı. Gelin filmin neden merakla beklendiğine beraber bakalım. Dev oyuncu kadrosu ile bize muazzam bir film deneyimi yaşatmaya hazırlanan ekibe daha yakından bir bakış atalım.

Once upon a time in hollywood

Once Upon a Time in Hollywood : Oyuncu Kadrosu

Yönetmen: Quentin Tarantino

Quentin Tarantino, ne kadar başarılı bir yönetmen olsa da sinema sektörüne girdiğinden bu yana Once Upon a Time in Hollywood kendisinin yönetmiş olduğu 9.film olacak. Kariyerine bir kült film daha eklemek isteyen Tarantino, Once Upon a Time in Hollywood filmi ile sizce bunu gerçekleştirebilecek mi?

Senarist: Quentin Tarantino

Hem filmin yönetmeni hem de senaristi olarak göreceğimiz Tarantino, filmin senaristliğini de üstlenerek beklentileri oldukça arttırmaya devam ediyor. Hollywood’un ilk zamanlarına değinecek olan filmi, tabii ki de en iyi şekilde Hollywood’un yaşlı kurdu Quentin anlatır.

Başrol: Leonardo DiCaprio

Onlarca muazzam film ile anılan Leonardo DiCaprio kariyerine bir yenisini daha ekleyecek gibi görünüyor. Hayatta kalma konulu ”The Revenant” filminden bu yana oscar ödülü kazanamayan DiCaprio 2020 Oscar Ödül Töreninde şimdiden favoriler arasında diyebiliriz. Canlandırdığı karakterleri adeta bizlere yaşatan DiCaprio, Rick Dalton karakteri ile de bu performansı bizlere gösterebilecek mi?

Başrol: Brad Pitt

Güzel bir Brad Pitt performansı izlemeyeli sizce de çok uzun zaman olmadı mı? Cliff Booth karakteri olarak izleyeceğimiz Brad Pitt, bizleri
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford filminde olduğu gibi başarılı oyunculuğu ile etkileyecek gibi duruyor.

Başrol(?): Margot Robbie

Başrol oluşu kesin olmamakla beraber, filmde güzel oyunucu Margot Robbie’yi de göreceğiz. Harley Queen performansı ile milyonlarca DC hayranının beğenisini kazanan Margot’ı tabiri caizse kalite kokan bir filmde izlemek bir başka deneyim olacak gibi.

Başrol: Luke Perry

Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Luke Perry de bu film için oldukça emek harcamıştı. 52 yaşındaki başarılı oyuncusu 4 Mart 2019’da Amerika’daki evinde felç nedeni ile hayata gözlerini yumdu.

Yan rollerde bile usta oyunculara yer veren filmi tüm dünya dört gözle bekliyor demek pek de yanlış olmaz diye düşünüyorum. Filmin yan rolleri ise şu şekilde; Al Pacino, (Marvin Schwarzs) Dakota Fanning, (Squeaky Fromme) Timothy Olyphant, (?) Tim Roth, (?) Kurt Russell, (?) Dammon Herriman (Charles Manson) ve nice ünlü isimler bizleri bekliyor.

Al Pacino ve Quentin Tarantino ilk kez bir araya geliyor.

Once Upon a Time in Hollywood: Filmin konusu

Film, 1969 yazında Los Angeles’da geçiyor. TV dizilerinde oyuncu olan bir aktörün sinema sektörüne geçmesini konu alıyor. Aktörün en yakın arkadaşı, aynı zamanda da dublörü olan dostu da aynı amaç uğrunda. Sharon Tate ve dört arkadaşının Charles Manson’ın yoldaşları tarafından katledilmesi de filmin arka plandaki hikayesini oluşturuyor. Filmi Quentin Tarantino tek başın kaleme alırken, aynı zamanda da filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını da üstlenmiş durumda. Filmin meraklıları için de fragmanı aşağıya bıraktık.

Leave A Reply

Your email address will not be published.