NOS4A2 fragmanı yayınlandı! AMC’nin yeni doğaüstü-korku dizisi

0

Nisan ayında çıkacak diziler yazımızda bahsettiğimiz NOS4A2 dizisinin resmi fragmanı yayınlandı. Doğaüstü olayları korku ile harmanlayacak bu dizi zaman yolculuğu üzerinden bizleri epey ürkütecek bir hikaye anlatacak. NOS4A2 Nisan 2019 tarihiyle yabancı televizyon kanallarında yerini alacak. Siz de izlemek istiyorsanız AMC üzerinden göz atabilirsiniz. Ek bilgi olarak dizi Joe Hill’in 2013 senesinde yayınlandığı aynı isimdeki romandan uyarlanacak. Joe Hill’in NOS4A2 romanı en iyi roman ödülüne de layık görülmüştür.

Fragmandan çıkardığımız kadarıyla diziyi izlerken bol bol korkacağız ve gerçekten çok farklı bir evrenin içerisine adım atacağız. Dizi boyunca korku ögelerinin yanı sıra gizem ögeleri de ön planda olacak. Dizi
Nisan ayı dizileri arasında en çok merak edilenlerden bir tanesi. Dizinin hikayesi ise şu şekilde: Victoria ”Vic” McQueen isimli baş karakterimizin portallar açmak gibi bir yeteneği vardı. Kaybettiği eşyalarını/anılarını bulmak için açtığı bu portal aracılığıyla zamanın ötesine geçebiliyor. Victoria bu işlerin içine iyice girmeye başlayınca ”Inscape travelers” ismi verilen zaman gezginleriyle karşılaşır. Bu zaman gezginlerinden birisi olan Charlie Manx ile de karşılaşan Victoria onun ölümsüzlüğünün sırrının çocukların ruhları olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Victoria, Manx’e büyük bir düşmanlık duymaya başlar. Nos4a2 dizisinin oyuncu kadrosunda ismini sık duymadığımız isimler bulunuyor.

NOS4A2 Oyuncu Kadrosu

NOS4A2 oyuncu kadrosu olarak ise tam olarak açıklanmamış olsa da bildiğimiz üç isim var. Bunlardan ilki Zachary Quinto, kendisini Star Trek serisinden tanıyoruz. Bir diğer isim ise Ebon Moss Bachrach. Kendisi çok parlak bir isim değil fakat oynadığı rolleri başarılı bir şekilde canlandırdığını söylemek gerek. Son oyuncu ise Ashleigh Cummings olacak. Tahminimizce Ashleigh dizinin baş karakteri olacaktır. Dizinin yapımcılığını ise, dizinin kitabının yazarı Joe Hill üstleniyor. Bu durum ise dizi hakkında beklentilerimizi iyice arttırıyor.

NOS4A2 Ne demek?

İlk bakışta karmaşık kelime ve sayılar gibi görünen bu dizinin isminin anlamı nedir? NOS4A2 yani Nosferatu vampirlerin arasındaki en çirkin soydur. Görünmez olmak, görsel şaşırtmacalar gibi bir çok özelliğe sahip bu vampir ırkı vampir sevenlerce en az ilgi gören ırktır. Fakat aldanmayın dizinin vampirlerle hiç bir alakası yok. Bunu sadece bir metafor gibi düşünebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.