Netflix yeni belgeseli Our Planet hakkında bilmek isteyecekleriniz

0

BBC’nin ünlü belgeselleri Planet Earth ve Blue Planet’in yaratıcıları tarafından hazırlanan Our Planet, dünyanın dört bir tarafındaki inanılmaz habitat çeşitliliğini gözler önüne serecek bir belgesel yapımı olmayı hedefliyor. Netflix’in yeni belgeseli; Kuzey Kutpunun buzullarla kaplı dünyasından Güney Amerika’nın canlılık fışkıran devasa yağmur ormanlarına, dünyamızın kavrulan çöllerine bizleri taşımayı hedefliyor. Netflix’in uzay sevdasını hepimiz biliyoruz. Şimdiyse Netflix yuvamız olan dünya hakkındaki güzellikleri ve diğer değerleri belgeselinde derleyecek.

Netflix yeni belgeselini ilk duyurduğu andan itibaren çoğu belgesel sevenin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Kısa sürede birçok belgesel sevenin radarına girmeyi başaran belgesel için ilk fragman yayınlandı. Dünyamızın güzelliklerini ve harikaların tekrardan göz önüne seren Our Planet fragmanı oldukça başarılı duruyor. Çekimlerin çok uzun sürdüğü söylenen bu belgesel için eminiz ki epey iyi çekimler yapılmıştır. Bu sayede Our Planet bize bilgi vermenin ötesinde oldukça başarılı görseller sunarak görsel bir haz vermeyi de planlayacaktır.

Our Planet

Our Planet ayrıca Dünya’mızın nefes kesen güzelliklerini sergilerken bir yandan da bu muhteşem gezegeni koruyabilmek için yapmamız gerekenleri anlatacak. Yani bir bakıma Netflix’in yeni belgeseli öğretici bir yan da taşıyacak. Belgeselde,”Şu anda gezegenimizin her tarafında, hayatı birbirine bağlayan bağlantılar altüst ediliyor. Önümüzdeki 20 yıl içerisinde yapacaklarımız Dünya üzerindeki yaşamın geleceğini belirleyecek.” sözleri söyleniyor. Sırf bu sözleriyle bile ilgi çekmeye başaran belgeselin çıkışı için geri sayım başladı.

Our Planet tam 50 farklı ülkede dört yılda çekildi!

Our Planet doğa belgesellerinin ünlü ismi David Attenborough’ın ağızından anlatılacak ve belgeselin bölümlerinde müzikleri besteleyen isim ise Gravity, Suicide Squad, Fury gibi filmlerden tanıdığımız ünlü besteci Steven Price olacak. 50 farklı ülkede tam dört yıl süren uzun ve bir o kadar da zorlayıcı bir çekim sürecinin ardından sonunda tamamlanmış. Sekiz bölümden oluşan dev belgeselin bölüm süreleri söylenmese de 50 dakika ile bir saat arasında olacağını tahmin ediyoruz. Eğer siz de belgeselin çıkışını iple çekiyorsanız 5 Nisan 2019 tarihinde Netflix platformu üzerinden izleyebilirsiniz. Eğer bir Netflix hesabınız yoksa ”Almaya değer mi?, Fiyatı ne kadar?” Gibi önemli başlıklara değindiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.