Beklenen korku filmi geliyor mu?: Lanetli Gözyaşları Ön incelemesi

0

Korku filmi sevenler için yeni bir soluk olabilecek Lanetli Gözyaşları (The Curse Of La Llorona) filmi 19 Nisan’da tüm film severler ile buluşacağını duyurmuştu. Gelin Lanetli Gözyaşları filmine beraber bir bakış atalım.

Filmin yönetmeni Michael Chaves’in ilk uzun metrajlı filmi olacağına ve oyuncu kadrosunun da ilk korku filmi deneyimi olacağına değinmek gerek. Bu cümleyi okuduktan sonra filme ön yargı ile yaklaşmayın derim çünkü filmin yapımcılığını üstlenen iki usta isim mevcut. The Conjuring, Lights out, Insidious ve Saw gibi başarılı filmler ile anılan James Wan, Annabelle ve It filmlerinin senaristliğini yapmış olan Gary Dauberman’ı Lanetli Gözyaşları filminin de yapımcılığını üstlenmiş durumda. Zamanlarında popülerleşmiş olan bu filmlerindeki başarıyı, Lanetli Gözyaşları filmine de yansıtacakları konusunda da oldukça eminler. Başlıktan bahsedecek olursak, korku, gerilim türündeki filmler imdb üzerinden genellikle hak ettikleri puanları alamazlar. Peki Lanetli Gözyaşları filmi bu büyüyü bozabilecek mi? Yapımcılarına ve kendilerine güvenen bu kadronun ilk deneyimleri olmasına rağmen kanımca imdb üzerinden 6-7 arası bir puan alacaklarını düşünüyorum. Bu puanlar gözünüze düşük gelmiş olabilir. Lakin en yüksek puan alan korku filmi The Shining’dir (8.4).

Lanetlin Gözyaşları

Lanetli Gözyaşları filminin konusu:


Lanetli Gözyaşlarının hikayesinden kısaca bahsedecek olursak, Los Angeles’te yaşayan ve sosyal hizmetler görevlisi olan Anna Garcia incelediği karmaşık bir davanın derinlerine indikçe, davayı doğaüstü varlıklar ile bağdaştırmaya başlamaktadır. Bu doğaüstü varlıkların etkileri, ailesinin başına gelen olayların benzemesiyle derinleşen filmimiz, bir doğaüstü varlığın Anna Garica ve ailesine musallat olmasını konu alıyor. La Llorona, yani “Ağlayan Kadın” önceki hayatında bir kıskançlık krizi sonucunda kendi çocuklarını boğarak öldürmüştür. Bu acı ile ağlayarak kendi hayatına son veren doğaüstü varlığımızın adı da artık acının, dehşetin ve korkunun tanımı olmuştur. Geceleri onun ölüm çağrısını duyanların kurtuluşu yoktur. Kendi çocuklarını öldürmesi üzerine önüne gelen her çocuğa musallat olarak onları da kendi çocuklarının yerine geçirmek için dehşet içeren arayışlarıdır. Lanetli Gözyaşları filminden kısaca böyle bahsedebiliriz. Umarım filmi beyaz perdede izleme imkanını yakalarsınız. Ayrıca filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.