Türk sinemasında farklı bir tat: Kapan ön inceleme

0

Filmin başrollerinde Erkan Petekkaya, Keremcem, Öykü Çelik Orhan Aydın rol alırken, oyuncu kadrosunda ise Neslihan Acar, Ali Gürer, Gizem Denizci, Recep Güneysu, Poyraz Eser, İrfan Aslanhan, Duygu Karaca’nın yer aldığı Kapan filmi Türk sinemasında türünün ilk ve tek örneği olacağını iddia ediyor. Kapan filminin oyuncusu Ruhi Sarı filmi “Söze döktüğümüzde çok içinden çıkamayacağımız bir hikaye. Çünkü senaryoyu ilk okuduğumuzda kafamız çok fena karışmıştı. Bir kere daha okuyunca çözebildik. Umarım keyif alarak izleyeceğimiz bir film olmuştur.” sözleriyle özetledi. Film hakkında çok fazla detay vermek istemeyen ekip izleyince anlaşabileceğini ve izleyenleri epey şaşırtacağını belirtti. Bu sayede Türk sinemasının farklı bir tadı olacak bu film duyurulduğu andan itibaren sinema severleri heyecanlandırmayı başardı. Eldeki bilgiler her ne kadar kısıtlı olsa da film neler anlatıyor şöyle bir göz atalım.

Kapan filminin konusu:

Kapan, zengin bir adam olan Süleyman ve ailesinin yaşadıklarını anlatıyor. Antalya’nın sayılı zenginlerinden olan Süleyman, çocuklarına oldukça düşkün bir adamdır. Kızı Aslı Amerika’da eğitim almış, oğlu Tarık ise doğduğu yer olan Türkiye’de eğitim almayı tercih etmiştir. Fakat Tarık bu tercihinin kötü sonuçlar doğuracağını farkında değildi. Süleyman’ın oğlu Tarık’ın kız arkadaşının trajik ölümünün ardından yaşadığı psikolojik tramvayla hayatları altüst olur. Bu olayların ardından Süleyman, ailesinden habersiz bir şekilde, içinde kızının aşık olduğu adamın da yer aldığı, “Doğruluk mu cesaret mi?” temalı,100 milyon dolar ödüllü ancak ucunda ölümün olduğu bir yarışma düzenler. Bu yarışmada dürüst olmaktan başka çare yoktur. Babasının düzenlediği yarışmayı öğrenen Aslı ise gerçekleri ortaya çıkaracak ve babası ile yüzleşecektir.

Erkan Petekkaya

Kapan ne zaman vizyona giriyor?

Kapan filminin çekimleri her ne kadar 2018 yılı içerisinde bitmiş olsa da filmin son haline gelmesi ve yeteri kadar reklamının yapılması adına çıkış tarihi 2019 senesinin ilk çeyreğine alındı. Erkan Petekkaya’nın  ’’Çekimler zordu ama eğlenceli geçti’’ sözleriyle anlattığı ve diğer oyuncularının da heyecanla beklediğini dile getirdiği film 8 Mart 2019 tarihinde seyircilerin beğenisine sunuldu.

Eğer konusu hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdan Kapan filminin fragmanını izleyebilirsiniz:

Leave A Reply

Your email address will not be published.