Travma Sonrası Romantik Komedi Bozukluğu; Isn’t It Romantic İnceleme

0

Netflix platformu hayatımızdaki yerini sağlamlaştırırken karşımıza Isn’t It Romantic gibi değişik yapımlar çıkartmaya devam ediyor. Yapımların fazlalığı ve çeşitliliği nedeniyle de çoğu zaman ne izlesek diye saatlerce düşünürken buluyoruz kendimizi. Bu seçimlerin şekillenmesi ise tamamen o anki ruh halimize bağlı oluyor. Yeri geldiğinde 3 saate yakın sanat filmleri tercih ederken bazı zamanlarda ise aklımızı çok meşgul etmeyecek eğlenceli filmleri seçiyoruz.

Netflix yeni yapımı Isn’t It Romantic ile eğlenceli zaman geçirmek isteyen izleyicilerin isteklerini karşılıyor. Yani şimdiden belirtmek istiyorum ki eğer bu filmi izlemeyi seçerseniz beklentinizi fazla yükseltmeseniz iyi edersiniz. Çünkü aman şuradaki anlamı çözeyim de film bittikten sonra yıllarca hatırlayayım gibi bir şey söz konusu değil. Ancak biraz gülümsemek ve eski romantik komedi filmlerini anmak istiyorum diyenler için bu film ideal olacak.

Romantik komedi türünü sevenler bu filmi beğenirler mi diye sorarsanız ona da cevabım evet olacaktır. Isn’t It Romantic hem eski romantik komedilere saygısını sunarken hem de türün hatalarını düzeltme girişiminde bulunuyor. Bu girişimde başarılı olup olmadığı ise ayrı bir tartışma konusu. Öyle ya da böyle film romantik komedi türü sevenlere de sevmeyenlere de eğlenceli vakit geçirme garantisi veriyor.

Filmin konusuna gelirsek New York’ta yaşayan mimar Natalie çocukluğunda romantik komedi filmlerini sevse de artık büyümüştür ve romantik komedilerin gerçeklikten uzak olduğunu düşünmektedir. Aslında tek hedefi kariyerinde yükselmek olan Natalie ne kadar çabalasa da ofisin getir götür işleriyle meşgul edilmekte ve kimse tarafından ciddiye alınmamaktadır. Bir de bu da yetmezmiş gibi günün birinde bir soyguncunun saldırısı sonucu kafasına darbe alır ve bilincini kaybeder. Uyandığında ise hayatının bir romantik komedi filmine dönüştüğü gerçeğiyle başa çıkmaya çalışır. Romantik komedi filmlerinin klişelerini birbiri ardına yaşayan genç kadın, hayatının anlamını bulmak için çeşitli sınavlardan geçecektir.

Isn’t It Romantic oyuncu kadrosu:

Filmin oyuncu kadrosunda ise Rebel Wilson, Adam Devine, Liam Hemsworth ve Priyanka Chopra yer alıyor. Yapım için son yılların komedi alanında yükselen ismi Rebel Wilson doğru bir seçim olmuş çünkü Wilson pek çok sahnede oyunculuğu ile güldürmeyi başarıyor. Adam Devine’ın ise bilinçli bir seçim olduğunu düşünüyoruz çünkü Pitch Perfect isimli yapımda Rebel ve Adam’ın kimyası seyirciler tarafından çok sevilmişti. Liam Hemsworth’ün kadın izleyicilerin ilgisini çekmek adına yapılmış bir tercih olduğun düşünürken Priyanka Chopra’nın ise geçtiğimiz günlerde Nick Jonas ile yaptığı evlilikten dolayı popülaritesi arttığı için kadroya dahil edildiğini düşünüyoruz.

Filmin genel olarak işleyişinde bir sıkıntı yok ve izleyiciyi çok bunaltamadan sona eriyor. Romantik komedi türüne girebilmek adını gerçekleştirilen sahneler ise başarılı olmuş. Filmi izlerken pek çok kez aklınıza diğer romantik komediler gelecektir. Bunun da bilinçli yapıldığını düşünüyoruz ve bu anlamda filmin istediğini seyirciye geçirebildiği oldukça açık.

Mantık ve teknik hataları istersek çok da kolay bulabiliriz ancak daha önce de belirttiğim gibi filmi izlerken bu tarz şeylere kafa yormaya gerek yok. Arkadaşlarınızla bir araya gelip ”hadi eğlenceli bir şeyler izleyelim” dediğinizde, stresli bir hafta geçirirken dünyadan uzaklaşmak istediğinizde ya da evinizde yalnız başınıza sıkılıp biraz neşeleneyim dediğinizde bu filmi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Isn’t It Romantic

Leave A Reply

Your email address will not be published.