Dota 2 Kahraman Seçimi | En İyi Herolar Hangileri

0

Dota 2 oyunundaki en önemli şeylerden bir tanesi hangi hero ile oynamanız gerektiğidir. Çünkü kahramanlar ya da daha doğrusu doğru kahraman seçimi bu oyunun %70’ini tek başına oluşturur. Eğer ki yanlış bir hero seçerseniz oyun boyunca istediğiniz kadar çabalayın hiç bir şeyi değiştiremeyeceksiniz. Bu yüzden her oyun mümkün olduğunca iyi counter pick yapmaya çalışın.

Counter Pick Nedir ?

Counter Pick dediğimiz olay, rakibinizin seçtiği heroyu rahatlıkla alt edebilecek heroları seçmektir. Yani bir nevi rakibinizin kahramanını geçersiz kılmak diyebiliriz. Mesela Morphling’in karşısına alacağız bir Lion oyun boyunca Morphling’i defansif oynamaya itecektir. Ya da Templer Assasins’in karşısına alacağınız bir Viper ile tüm oyunu rakibinize işkenceye çevirebilirsiniz.

Bugünkü yazımızın konusu Counter pick olmadığı için bu konuya daha detaylı değinmeyeceğim. Ama eğer merak ediyorsanız buradaki websitesinden Dota 2 counter pick ile ilgili her türlü detayı öğrenebilirsiniz.

Dota 2 En Güçlü Herolar Hangileri

Gelelim yazımızın asıl konusuna. Yani Dota 2 ‘de yer alan en iyi herolara. Her ne kadar tüm herolara counter pick yapılması mümkün olsa da bazı heroların counter pickleri yeteri kadar güçlü değil. Bunların başında;

  • Phoenix
  • Ursa
  • Invoker
  • Spectre
  • Centaur Warrunner
  • Zeus 
  • Wraith King
  • Chaos Knight
  • Undying
  • Windranger

Geliyor. Her ne kadar bu heroların da counterlanması mümkün olsa da eğer yeteri kadar iyi bir oyuncu iseniz. Bu counterlardan çok fazla etkilenmeyeceksinizdir. Mesela Phoenix rahatlıkla Drow Ranger tarafından Counterlanabilir. Lakin eğer biraz tecrübeli bir oyuncu iseniz oyunda alacağınız bir Heaven’s Halberd eşyası ile herşeyi tersine çevirebilirsiniz. Yine Invoker yukarıdaki listede benim favori herolarım arasında yer alıyor.

Aynı şekilde her ne kadar Zeus’da kolay Counterlanabilecek bir hero gibi gözükse de durum o şekilde değil. Eğer Zeus ile biraz farm yaparsanız ve birazcık defansif oynarsanız oyun sonunda double nimbus ile harikalar yaratabilirsiniz. Şahsen ben bu taktikle 68 maçta %82 winrate oranı yakaladım.

Keza Spectre’de oyun sonunda en güçlü Carry’lerden birisi ve counterlanabilmesi oldukça güç. Aslında güçten ziyade çeşitli item build tarzından dolayı counter pick yemesi imkansız gibi bir şey. Eğer rakibiniz Earthshaker gibi bir hero aldıysa ilizyonlarınızı kullanmayacak bir item buildi oluşturursunuz. Ya da karşınıza gelen hero Viper ise bu sefer ilizyona dayalı daha tank bir buildi oluşturursunuz. Sonuçta her türlü avantajlı çıkıyorsunuz.

Yukarıda bahsettiğim heroların her birini burada tek tek incelemeyeceğim. Çünkü bunu hali hazırda Dota 2 Rehberi yazımızda yaptık. Merak edenler Dota 2 Rehberi yazımızı da okuyabilirler.

Ayrıca unutmayın. Dota 2 bir takım oyunu ve ne yaparsanız yapın oyunu tek başınıza kazanamassınız. Oyunu kazanabilmek için takım olarak doğru pickleri seçmeniz ve takım olarak hareket etmeniz gerekiyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.