Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

Control için çıkış tarihi açıklandı

Control hakkında konuşturmaya devam ediyor

0 27

Alan Wake ve Quantum Break oyunlarının yapımcısı Remedy Entertainment’ın sıradaki oyunu Control için resmi olarak çıkış tarihi açıklandı. Oyunun çıkış tarihi ilk defa Microsoft Xbox Store’da gözüktü. Bunun ardından ise Remedy Entertainment, Eurogamer ile yaptığı konuşmada Control’ün 27 Ağustos 2019 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacağını duyurdu.

Control, Remedy’nin Max Payne 2’den bu yana ilk çoklu platforma çıkan oyunu olacak. Ayrıca PC için sadece Epic Games Store için çıkacağı da resmileşti. Epic Games’in yeni çıkacak oyunları kaparak onlardan daha az komisyon alması yapımcıların epey işine geliyor.

Remedy, Quantum Break ile istedikleri başarıyı tam olarak yakalayamadı. Bu yüzden mekanik ve görsellik olarak oldukça benzeyen Control, Quantum Break’in ağızlarda bıraktığı ekşi tadı silecek gibi duruyor. Oldukça birbirlerine benzeyen bu oyunların arasında eminiz ki farklar olacaktır.

Control, Epic Games Store üzerinde satılacak olan tek oyuncu bir üçüncü şahıs nişancı, aksiyon, macera oyunu. Oyunda nesneleri psişik güçlerimizle hareket ettirme gibi bir özelliğimiz var. Fragmanlarda hikayeye dair büyük detaylar verilmiyor. Fakat fragmanları izlediğimizde oyunun mekaniklerinin oldukça akıcı durduğunu görebiliyoruz. Ayrıca oyun konusunda çok zengin geçmeyecek 2019 senesi için Control merak edilen bir oyun. Hem oyunun AAA kalite olması böylece daha uyguna çıkacak olması hem de Quantum Break’in yapamadıklarını yapabilme potansiyeli çoğu oyuncuyu heyecanlandırmaya yetiyor.

Control

Control, Quantum Break’in yapamadıklarını yapacak

Control kısmen Quantum Break’in hatalarını ve yapamadıklarını yapacak. Bu yüzden gelin Quantum Break’in yanlışlarına şöyle bir bakalım: Oyunda mekanikler yeterince akıcı değildi bu yüzden zaman zaman akıcılığı bozuyor ve atmosferin etkisi kaybetmesine neden oluyordu. Hikaye anlatımı oldukça garipti çoğu zaman neyin neden olduğu anlaşılmıyordu. Çoğu oyuncu Quantum Break hakkında yorum yaparken ”Bu oyunda bir şeyler yanlış fakat tam olarak ne çözemiyorum” tarzında yorumlar yaptı.

Umalım ki Control, 2019 senesinde aklımızda güzel bir yer edecek oyun olsun ve Quantum Break’in hatalarını tekrar etmesin. Eğer oyunu almaya niyetliyseniz 27 Ağustos 2019 tarihinde Epic Games Store üzerinden satın alabilirsiniz. Oyunun fragmanını izlemek isteyen meraklıları için de aşağıya bıraktık.

Yorum Yap

Your email address will not be published.