Marvel Evreninin En Güçlü Karakteri: Captain Marvel İnceleme

0

Artık gişe yapan filmlerin başını süper kahraman yapımları çekiyor. Eskisi gibi orta bütçeli filmleri yer verilmiyor. Bu durum da Marvel ve DC için oldukça işe yarar bir hal alıyor. Senelerdir sadece süper kahraman ve süper kötü yapımlarıyla uğraşan bu iki marka o kadar çok origin yani bir karakterin doğuş hikayesini anlatıyor ki artık çoğu izleyici bu durumdan sıkılmaya başladı. Bu durumun da farkında olan markalar origin filmlere verdikleri emeği git gide düşürüyorlar veya filme gereksiz aksiyon ekleyerek izleyiciyi sıkmamaya çalışıyor. İşte bütün bu olaylar düşünüldüğünde Captain Marvel filmi için ön yargılarımız pek hoş değildi. Fakat kahraman ön yargılarımızı kırarak başarılı bir film olmayı başardı.

Captain Marvel konusu:

Filmin ana konusu kendi geçmişini arayan bir karakterin hikayesi olarak adlandırılabilir. Daha detaya inmek gerekirse Carol yani ”Kaptan” Marvel geçmişini hatırlamayan bir kreedir. Kree ise Marvel Evrenindeki uzaylı ırklarından bir tanesidir. Yıllardır mücadele ettikleri, herkesin kılığına bürünebilen Skrullara karşı bir mücadele esnasında etkisiz hale getirilerek esir düşer. Bu esnada Carol’ın geçmişini öğrenmeye çalışan Skrullar kısmen de olsa bunu başarılar. Fakat bu esnada Carol da kendi geçmişini öğrenmiş olur. İşlerin sarpa sarmaya başladığını gören Captain Marvel tüm gücüyle Skrullara karşı gelir ve ellerinden kurtulur, bir şekilde de yolu C-53 olarak bilinen gezegene düşer, yani dünyamıza. Burada Carol, Avengers filmlerinden bildiğimiz Nick Furry ile karşılaşır. Hala iki gözü sağ olan Nick Furry ile hem kendi geçmişini arama hem de dünyayı kurtarma işine girişiler. Bu süreçte Carol geçmişine ait neredeyse her şeyi öğrenir ve kendisine dünyadan bir dost edinir.

Oyuncu kadrosu ve oyunculuklar:

Captain Marvel karakterini canlandıran Brie Larson 6 aydır hazırlandığı bu rol için gerçekten iyi bir iş çıkarmış. Brie Larson da dahil olmak üzere oyuncu kadrosuna edecek lafımız yok. Herkes oldukça başarılı bir oyunculuk ortaya koymuş. Bunun haricinde filmde Avengers filmlerinden görmeye alıştığımız Clark Gregg’in canlandırdığı Coulson karakteri, Thor’dan tanıdığımız Ben Mendelson’un canlandırdığı Ronan karakteri ve tabii ki Samuel L. Jackson’ın canlandırdığı Nick Furry gibi tanıdık isimler de mevcut. En önemlisi de filmdeki Goose ismindeki kedinin oyunculuğuna bayıldık. Filmi izlerken sokakların da size tanıdık gelmesi muhtemel. Eski filmlerde gördüğümüz bazı alanlar bu filmde de ufak da olsa kullanılmış.

Marvel dünyasının en güçlü karakteri: Captain Marvel

Captain Marvel çıkmadan önce her zaman Marvel dünyasının en güçlü karakteri olacak diye lanse edildi. Öyle mi gerçekten? Evet tam dedikleri gibi Marvel evreninin en güçlü karakteri ta kendisi. Uzayın derinliklerinde rahatça uçup, kaçması, Tam olarak kaynağı olmayan içerisindeki güç ve maskeye dahi ihtiyaç duymaksızın her ortamda hayatta kalabilmesiyle Captain Marvel dedikleri kadar var. Gücünün sınırlarını tam olarak bilmediğimiz karakter Avengers: End Game için büyük bir role sahip olacak.

Film izlerken neredeyse hiç sıkmayan ilerleyişiyle, film yavaşladığında şakalarıyla veya ilgi çekici diyaloglarıyla izleyici ekranda tutmayı başardı. Görsel efektler süper olmasa da ortalama bir Marvel filmi kıvamındaydı. Muhtemelen ekip vurucu kısmı Avengers: End Game için saklıyor. Bunların haricinde film bol bol diğer Marvel filmlerinde geçen detayları cevaplıyor. Fakat bunu yaparken kafamızda birçok farklı soru işareti de bırakmıyor değil. Film oldukça alışık olduğumuz bir biçimde ilerlediği için olaylar tahmin edilebilirdi. Bu tam olarak stüdyonun suçu değil. Senede en az 5 tane süper kahraman filmi izlediğimiz için bu konulara aşina olduk.

Gizli Avengers: End Game sahnesi

Eğer hala filmi izlemediyseniz film bittikten sonra hemen yerinizden kalkmayın! Film iki tane gizli sahne barındırıyor bunlardan birisi ilk credit ekranından sonra birisi de tam credit ekranının bitiminde yer alıyor. İlk gizli sahne doğrudan Avengers: End Game filminin içerisinden alınmış bir sahne. Bunu beklemiyorduk bu yüzden bu sahne bile bizi epey heyecanlandırmaya yetti. İkinci gizli sahne ise yüzünüzde ufak bir gülümseye sebep olacaktır. Fakat izlemeseniz de çok bir şey kaybetmezsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.