Bu Ay Çıkacak Oyunlar (Haziran 2019)

0

Mayıs ayı itibari ile oyun dünyası için durgunluk günlerine girdiğimizden bahsetmiştim. Neyse ki Mayıs ayı tam bu dönemin başlangıcına denk geldiği için oynanabilecek 3-5 farklı yapıma ev sahipliği yapmıştı. Bu ay ise durumlar çok daha vahim. Önümüzdeki günlerde yeni bir E3 fuarının gerçekleşecek olmasından dolayı oyun yapımcıların bir bölümü bu fuara odaklanmış durumda. Diğer bir kesim ise oyunlarını yıl sonunda çıkartmak üzere hazırlanıyor. Bize ise Haziran ayında bomboş bir liste kalıyor. Bu ay çıkacak oyunlar listemizin Haziran ayındaki oyunları şu şekilde:

Warhammer: Chaosbane

Bu ay çıkacak oyunlar listemizin ilk sırasında ki yapım, Warhammer: Chaosbane adlı RPG oyunu. Ayrıca bu oyun listemizin en dikkat çeken yapımlarından birisi olma özelliğini de taşıyor. How To Survive oyunun yapımcısı Eko Software tarafından geliştirilen bir Warhammer: Chaosbane, RPG ve Hack and Slash türlerine sahip bir video oyunu. 4 Haziran tarihinde raflarda ki yerini alacak yapım Pc, Playstation 4 ve Xbox One platformlarına çıkış yapacak.

Bloodstained: Ritual of the Night

Sırada birden fazla firma tarafından yapılan bir oyun var. Oyunumuzun ismi Bloodstained: Ritual of the Night. Nintendo Switch platformuna çıkış yapacağından dolayı oyunun grafik kalitesi diğer yapımlara nazaran biraz daha kötü. Ama oyunun yapımcıların sanat tasarımlarına ve ışıklandırmalara fazlası ile özen gösterdiğini söyleyebiliriz. Zaten sırf bu yüzden oyunun yayım tarihi bile belli bir süreliğine ertelenmişti. Sonuç olarak ise Bloodstained: Ritual of the Night 18 Haziran tarihinde Playstation 4, Xbox One ve Pc için çıkışını gerçekleştirecek bir diğer yapım. Bunun yanı sıra oyun Nintendo Switch çıkışını ise normal çıkışından 7 gün sonra yani 25 Haziran tarihinde gerçekleştirecek.

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Her ne kadar ilk bakışta Crash Bandicot’un yapımcısından yeni bir oyun geliyor gibi dursa da fazla heyecan yapmayın. Durum Crash Bandicot’un yapımcısı gibi gözükse de ne yazık ki oyunu yapan şirket Naughty Dog değil. Bunun yerine oyunu Beenox adlı bir firma yapmakta. Belki biraz şevkiniz kırılmış olabilir ama belirtmeliyim ki oyun kendi bulunduğu sektör açısından gayet güzel olmuş. Arkadaşarınız ile zaman geçirmek için oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlar arıyorsanız 21 Haziran tarihinde PS4, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarına çıkacak bu oyunu listenize alabilirsiniz.

The Sinking City

Bu ayın en çok beklenen yapımı ise hiç kuşkusuz The Sinking City. Frogwares’in geliştirici koltuğuna oturduğu video oyununun türü aksiyon-macera-korku ve gizem olarak geçiyor. Özellikle Gotik temaları seven kullanıcıların bu oyunu listelerine almaları gerektiğini söyleyebiliriz. The Sinking City, 27 Haziran tarihinde PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.

Super Mario Maker 2

Bugün bu yazıyı okuyan neredeyse herkes hayatının bir döneminde Mario ile tanışmıştır. Birçoğumuzun hayatının belirli dönemlerinde tanıştığı Mario oyunu bugün hala daha güncelliğini korumaya devam ediyor. Ama ne yazık ki bu oyunların sıklıkla çıktığı platform Türk oyunseverlerin biraz uzak olduğu Nintendo konsollarına oluyor. Bu yüzden günümüzde Mario oyunları pek sık duyamıyoruz. En azından ülkemizde durum bu şekilde. Bugün ise Mario’nun Nintendo Switch için farklı bir oyunu çıkış yapmaya hazırlanıyor. Super Mario Maker adı verilen oyun adı üzerinde size Mario bölümleri yapma imkanı sunuyor. Oyun 28 Haziran’da sadece Nintendo Switch için çıkış yapacak.

Başka bir bu ay çıkacak oyunlar yazımızın daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu ay oyun dünyası genel anlamda biraz sönük duruyor. Lakin 11 Haziran’da başlayacak E3 fuarı ile bu durum çok daha farklı bir hal alacaktır. Umarız önümüzdeki ay için çok daha dolu bir liste ile karşınıza çıkabiliriz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.