BluTV Nedir?

0

Artık CD, DVD satın alma ve yasal olmayan sitelerden dizi, film izleme alışkanlığı azalırken yeni jenerasyonun yeni bir akımı olan dijital platformlardan film izleme alışkanlığı büyümeye devam ediyor. Öncülüğünü Netflix platformunun yaptığı bu akım Türk platformlarla da varlığını göstermeye devam ediyor. Bahsettiğimiz bu Türk platformların başında da BluTV geliyor. Peki BluTV nedir?

Hem yerli hem yabancı dizilerin, filmlerin buluştuğu bu platformdan dijital olarak merak ettiğiniz veya doğrudan takip ettiğiniz yapımları güncel olarak izleyebilirsiniz. Biraz daha detaya inmek gerekirse işte BluTV nedir, fiyatı ne kadar ve almaya değer mi?

BluTV ne kadar?

BluTV üyeliği aylık tüm vergiler dahil kredi/banka kartı ile 19.90 TL, Apple uygulama içi ödeme ile 24.99 TL’dir. Eğer BluTV platformu yurt dışı üyeliği almak istiyorsanız bunun fiyatı da aylık olarak 5.90 Euro olacaktır. Satın alırken ödemenizi dilerseniz uygulama için satın alma olarak dilerseniz de direkt kredi/banka kartı olarak yapabilirsiniz.

Platform aylık olarak yaptığınız ödemenin yanı sıra sizden hiçbir ekstra para talep etmez. Yani aylık ödemenizi yaptıktan sonra diğer ay aynı güne kadar uygulamayı sınırsız bir şekilde dilediğinizce kullanmakta özgürsünüz. Yani uygulamaya üyeliğinizi yaptıktan sonra film veya dizi başına ücret ödemek gibi bir sistem yok.

BluTV hangi filmler ve diziler var?

Her platform ve kanalın olduğu gibi BluTV uygulamasının da kendine özgü dizileri var. Platformun orijinal yapımları olarak geçen bu dizilerin en popüleri Behzat Ç.’dir. Geçmiş dönemde televizyonda gösterilmiş olan dizi şimdiyse yeni bölümleriyle platformdaki yerini aldı. Bunun dışında 7Yüz, Bartu Ben, Masum gibi dev kadrolu dizilere de yer veriyor. Bu dizilerin en büyük özelliği BluTV dışındaki hiçbir mecradan bu dizilerin izlenmiyor oluşu.

Türk yapımı orijinal yapımların yanı sıra platform çeşitli popüler yabancı markaların da Türkiye dağıtımcılığını yapıyor. Bunlardan en popüleri de The Walking Dead. Çoğu illegal dizi/film izleme platformundan engellenen dizi bu platform üzerinde tamamen erişilebilir durumda. Bunun yanı sıra Luther, Vikings gibi başarılı yapımları da bünyesinde bulunduruyor.

Popüler filmler de var!

Bilinen dizilerin yanı sıra platformda birçok sayıda adı ve şöhreti yayılmış filmler de var. Bunlardan bazıları şu şekilde: The Mask, Hobbit, Sherlock Holmes, Harry Potter, World War Z.

Platform her geçen gün bünyesine yeni dizi ve filmler eklemeye devam ediyor. Bu yüzden uygulamayı almayı düşünüyorsanız geleceğe dönük de bakmanızda fayda var. Her geçen gün havuzlarında dizi, film miktarı ve çeşitliliği arttığı için size hitap eden yeni içeriklerin de eklenme ihtimali yükseliyor.

Kimler BluTV satın almalı?

Eğer sıklıkla film, dizi izliyor ve zamanınızı değerlendirmek istiyorsanız Netflix, BluTV, PuhuTV platformlarına göz atın çünkü eminiz ki bunlardan bir tanesi sizin tercihiniz olacaktır. Fakat derseniz ki ”Netflix mi BluTV mi?” Bu noktada hesaba katmanız gereken bazı şeyler var. Bunlardan ilki: Sıklıkla yabancı yapımları seyrediyorsunuz yoksa Türk yapımları mı? Çünkü Netflix, Türkiye cephesiyle ne kadar ilgilense de BluTV üzerinden daha fazla Türk yapımı içeriğe erişebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Behzat Ç., Bartu Ben gibi güncel yapımları takip etmek istiyorsanız da tek yapmanız gereken bir BluTV hesabı açmak olacaktır. Aksi halde bu tarz özel yapım dizileri farklı platformlardan izlemeniz mümkün olmayacaktır.

Eğer dijital olarak film izlemekten keyif almıyorsanız, sıklıkla televizyon veya DVD, CD kullanıyorsanız BluTV size hitap etmeyecektir. Bunlara ek olarak sadece takip ettiğiniz diziler varsa veya çıkmasını beklediğiniz filmler o zaman da bu platform pek işinize yaramayabilir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.