Avengers: Endgame için puanlar açıklandı!

0

Avengers: Infinity War çıktığından bu yana sıradaki Avengers filmi büyük bir heyecanla bekleniyordu. Tarihler 25 Nisan 2019’u gösterdiğinde ise Avengers: Endgame çıkışını gerçekleştirdi. Öncelikle dünyanın önde gelen basın kollarından gelen puanlar heyecanımızı iyice arttırdı. Dünya basının yanı sıra Türkiye’de çokça sevilen Youtuber’lar da film hakkında oldukça iyi eleştiriler yaptılar. Türk basınının ve Youtuber’ların yorumlarına gelmeden önce dünya basının Avengers: Endgame için verdiği puanlara bakalım.

  • Rotten Tomatoes: 97 (Açılış puanı)
  • IGN: 9.5
  • iMdb: 9.3 (Açılış Puanı)
  • Metacritic: 78

Metacrtic haricinde genellikle Avengers: Endgame beğenilmiş gibi duruyor. Hatta Metacrtic gibi tatmini zor bir medya için 78 ortalamanın oldukça üstü bir puan demektir. Fikrimizce filme gitme sayısı arttıkça Rotten Tomatoes ve iMdb gibi sitelerdeki puanlar yükselecektir. Bunun yanı sıra Screen Rant yazarı Rob Keyes film için şöyle dedi: ”Avengers Endgame’i yeni izledim. Bu filmi abartmanın söz konusu olabileceğini sanmıyorum. Bu her yönden nihai Marvel filmi. Kelimeler ne kadar efsanevi olduğunu anlatmaya yetmiyor. Ve evet, Hawkeye tam bir rock yıldızı”

Dediğimiz gibi yabancı basının yanı sıra Türkiye’de de filmi izleyen büyük bir basın var. Ezginin Kanalı, Geekyapar, Filme Gitmeden Önce ekipleri de filmi izledim. Ezginin Kanalı paylaştığı videosunda filmin oldukça duygusal olduğunu ve beklentilerin karşılandığını söyledi. Bunun yanı sıra Geekyapar ekibi ve Filme Gitmeden Önce film için ”Oldukça tatmin edici, beklentilerinizi karşılayacaktır.”dedi. Bunların yanı sıra önde gelen diğer basın kollarının puanlarına da bakmak gerekirse şu şekilde:

  • Beyazperde: 4.6/5

Şu anlık sadece Beyazperde‘nin yaptığı inceleme bulunuyor. Diğer incelemeler de ilerleyen günlerde gündeme düşecektir. İnceleme puanları yayınlandıkça bizde sitemize eklemeye devam edeceğiz.

Avengers: Endgame hakkında Bilmeniz gerekenler

Eğer Avengers: Endgame filmine henüz gitmediyseniz ve filmin kaç dakika olacağını, fragmanları, oyuncu kadrosunu görmediyseniz bilmeniz gerekenler yazımızı unutmayın. Ayrıca filmde kimlerin öleceğini de tahmin ettiğimiz bir yazımız var ona da göz atarak ne kadarını tutturacağımıza da göz atabilirsiniz. Filmden sonra da görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşarak izleyecek olan Marvel severleri, film hakkında bilgilendirmiş olursunuz. Fakat film hakkında spoiler vermemeye dikkat edin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.