Avengers: Endgame Kimler Öldü?

0

Bilindiği üzere Avengers: Endgame 25 Nisan 2019 tarihi itibariyle Türkiye’de vizyona girdi ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ilgiyle karşılandı. Film şimdiye kadarki bütün filmlerin sonu olma niteliğine sahip olan oldukça başarılır bir kapanış filmi oldu. Tahmin edeceğiniz üzere filmde bazı karakterlere veda ederken bazılarını hiç beklemediğimiz şekilde gördük. İşte Avengers: Endgame kimler öldü ve ne şekilde öldüler. Bunun yanı sıra merak ettiğiniz diğer Avengers karakterlerine ne oldu. Ayrıca yazımızın buradan sonrasının spoiler barındıracağını söylemekte fayda var.

Avengers: Endgame kimler öldü, kimler hayatta kaldı?

  • Thor: Hayatta. Sonunda dilediği intikamı alan karakter. Biraz da olsa huzuru bulmayı başardı.
  • Black Widow: Öldü. Ruh taşını almak uğruna, Hawkeye ile yaptığı mücadelenin ardından kendi hayatını feda ederek taşa ulaştı.
  • Hawkeye: Hayatta. Her ne kadar Black Window’un kaybı için büyük bir üzüntü de olsa da ailesine kavuşmanın mutluluğunu yaşadığı aşikar.
  • Hulk: Hayatta. İşin aslında Hulk’ın ölebileceğini pek düşünmüyoruz. Profesör Hulk formunda olan Banner daha farklı bir hayat yaşıyor.
  • Iron Man: Öldü. Thanos’u yenmek için eldiveni giyen Tony Stark parmağını şıklatmasının ardından bütün dostlarının arasında hayatını kaybetti.
  • Captain America: Yaşlandı. Geçmişe giderek yaşamak istediği hayatı yaşayan Captain şu anda ortalama 70’li yaşlarının içerisinde bulunuyor.
  • Thanos: Toz oldu. Avengers: Infinity War filminin tam anlamıyla intikamını alan karakterlerimiz parmak şıtlatmasının arından Thanos’u toz haline getirdi.
  • Falcon: Hayatta. Captain America’nın geçmişten gelmesinin arından kalkanı alarak yeni Captain America olma şerefine sahip oldu.
  • Spider-Man: Hayatta. Toz oluşunun arından çoğu karakter gibi geri gelen Spider-Man, Tony Stark’a acılı bir veda etti. Bu olayların arından da hayatına devam etmeye çalışan Peter Parker’ı 2 Temmuz 2019’da çıkacak olan Spider-Man: Far From Home filminde izleyeceğiz.
  • Black Panther: Hayatta. Wakanda kralı Black Panther de hayatta olanlar arasında. Gelecek senelerde Black Panther 2’nin de geleceğinden haberimiz var.

Avengers: Endgame kimler hayatta?

Listelediğimiz karakterlerin yanı sıra tabii ki farklı Avengers karakterleri de mevcut. Fakat hepsini tek tek yazmaktansa hayatında önemli şeyler gerçekleşen karakterleri yazalım dedik. Bu yazdıklarımızın dışındaki bütün karakterler hayattalar. Hepsinin hayatında bir şeyler değişmiş veya değişecek olsa da bir şekilde gündelik hayatlarına dönecekler.

Asıl Avengers ekibinden ölenler oldu kalanlar Avengers olarak mı devam edecek diye sorarsanız da bu sorunun cevabı epey zor. Marvel gelecekteki projelerini duyurmadığı için bu konuyla ilgili yorum yapmak yanlış olacaktır. Spider-Man: Far From Home ile evrenin kapanışını göreceğiz ve ondan sonraki bir sene boyunca Thor, Spider-Man, Hulk gibi sevdiğimiz karakterlerden uzak kalacağız. Bunun yanı sıra Anthony Russo ve Joe Russo ikilisinin gelecekte bir Marvel filmi yönetme planları olmadığını da biliyoruz. Çıkacak Marvel filmlerinde Russo Kardeşleri özleyeceğiz.

Eğer Avengers: Endgame kaç dakika, oyuncu kadrosunda kimler var gibi detayları arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz de film hakkında bilmeniz gerekenleri derlediğimiz yazımıza bakabilirsiniz Avengers: Endgame inceleme için de buraya tıklayabilirsiniz.

Avengers: Endgame

Leave A Reply

Your email address will not be published.