Avengers: Endgame hakkındaki bütün söylentiler ve bilmeniz gerekenler

0

Gün geçmiyor ki Marvel Sinematik Evreninin sıradaki filmi olacak Avengers: Endgame filminden yeni detaylar, söylentiler ve açıklamalar duymayalım. Filmin geçeceği zaman dilimi, karakterler hakkında çok sağlam destekli teoriler üretiliyor ve filimin saati şu sıralar çok konuşuluyor. Bunların hepsini bir kenara bırakırsak filmde hangi karakterlerin daha sık bulunacağı ve bunlarından hangilerinin yaşayacağı büyük merak konusu. Bu yazımızda da bu söylentileri, teorilerimizi ve birçok şeyi konuşacağız. Fakat eğer hala ölecek karakterleri tahmin ettiğimiz yazımıza bakmadıysanız bu yazıyı bitirdikten sonra ona da göz atmayı unutmayın. Lafı yeterince uzattık şimdi Infinity Saga’nın sonuna geldiğimiz film hakkında neler biliyoruz şöyle bakalım.

avengers: endgame hangi kahramanların hikayesini anlatacak?

Hepimiz hikayenin asıl Avengers ekibine odaklanacağını tahmin ediyorduk. Yayınlanan posterlerin ve fragmanların ardından ise bu tahminimiz doğrulandı denebilir. Çoğu görselde ve fragmanda orijinal altılının üstüne çok düşülüyor. Bunun en büyük sebebi de bu filmde onlardan birine veya birkaçına veda edecek olmamız olsa gerek. Orijinal altılının haricinde Nebula, Rocket Rakun, War Machine, Ant-Man, Captain Marvel ve birkaç karakterin daha sağ olduğunu biliyoruz. Ayrıca bütün Marvel Sinematik Evrenindeki karakterlerin Thanos’tan çok büyük bir intikam alacağını da biliyoruz. Fakat bu noktada kafamızı kurcalayan bu olay filmin hangi dakikasında gerçekleşecek. Bütün film asıl Avengers ekibi ve sağ kalanlar üzerinden anlatıldıktan sonra filmin son savaşı olarak bütün karakterler dirilerek Thanos ile çok büyük bir savaş verebilirler. Bunu film çıkmadan öğrenmek epey zor. Sonuçta Russo kardeşler ve bütün Marvel stüdyosu sıradaki Avengers filmi hakkında yeni bilgiler vermemeye çalışıyor.

Fragmanlar Gerçek mi?

Marvel bize çok güzel fragmanlar verdi ve heyecandan yerimizde duramamaya başladık iyi hoş da bu fragmanlar gerçekten filmdeki sahnelerden mi? İşte bunu hiç sanmıyoruz. Tabii böyle derken de filmler sanki başka filmden gibi oldu. Bahsettiğimiz bu fragmanların çok büyük bir kısmı sırf fragmana duygu katmak amaçlı konulmuş sahneler. Filmden karelerde elbette görüyoruzdur fakat Marvel’ı biliyorsunuz bizi şaşırtmakta üstlerine yok. Bu yüzden bizce fragmanlara çok güvenmeyin. Zaten Russo kardeşler bir konuşmalarında fragmanlar için seçilen bazı kısımlar olduğunu önceden duyurmuşlardı ve bu kısımların hepsinin filmin ilk 15 dakikasından olduğunu söylemişlerdi. İşte bu gerçekten kafa karıştırıcı. Gördüğümüz bütün farklı olaylar ilk 15 dakikada ise olaylar nasıl bu kadar hızlı gelişecek?

Marvel fragmanda gösterdikleri sahneleri filmlerde kullanmamaya ve yeni sahnelerle sevenlerini şaşırtmaya gerçekten bayılıyorlar. Fakat bu durum bazen geri tepebiliyor. Avengers: Infinity War fragmanında Wakanda’daki savaşta Bruce Banner’ı Hulk’a dönüşmüş şekilde görürken filmde maalesef ki bunu göremiyorduk. Bu biraz hayal kırıklığına uğratsa da Marvel gönül almayı da çok iyi bilen bir stüdyoya sahip. Sözün özü siz fragmanlara çok güvenmeyin ve filme gittiğinizde her ne olursa olsun şaşıracağınızı unutmayın.

Daha fazla Avengers: Endgame fragmanı gelir mi?

Bu elimizdeki fragmanlara doymadık, posterlere doymadık ve dahasını mı bekliyoruz? İşte dahasını vereceklerini hiç sanmıyorum. Çünkü Marvel fragmanlarda gösterdikleri şeyleri bile yarım yamalak ve bilgi vermeden gösterdiler. Eğer bir fragman daha yayınlarlarsa bir şeyler göstermek zorunda kalırlar ve bu hiç işlerine gelmez. O yüzden muhtemelen film yayınlanana kadar Avengers: Endgame ile ilgili bir kaç görselden başka yeni bir şey elde edemeyeceğiz.

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame Kimler Ölecek?

Avengers: Endgame filminde kimlerin öleceğini tahmin etmek oldukça zor bir olay fakat biz bunu tıklayarak ulaşabileceğimiz yazımızda yaptık. Çoğu Marvel sever asıl Avengers ekibinden en az bir kişinin evrene veda edeceğini söylüyor. Fakat bizim farklı bir tahminimiz var! Bizce orijinal altılıdan en az iki kişiye sıradaki Avengers filmi ile veda edeceğiz. O yüzden filme giderken peçetelerinizi de unutmayın. Ayrıca fragmanlarda War Machine karakterinin vurgulu bir şekilde kullanılması bizi ölüp ölmeyeceği konusunda kuşkulandırmaya başladı. Umalım ki ölmesin Fizidi ekibi olarak War Machine karakterini çok seviyoruz. Ayrıca forumlarda dolaşan en büyük söylentilerden birisi de filmde Ant-Man karakterine de veda edebileceğimiz. Bu konu hakkında gerçekten hiçbir fikrimiz yok. Anlayacağınız Avengers: Endgame sürprizlerle dolu bir o kadar da duygusal bir film olacak

Nedir bu InfInIty Saga?

Infinity Saga, evet bunu gerçekten bu aralar çok sık duymaya başladık. Peki nedir bu Infinity Saga? Marvel Sinematik Evreni tam 11 yıldır hayatımızın içinde ve bize birçok kaliteli birbirine bağlanan film sundu. İşte bu 11 yıllık sürecin ismi de Infinity Saga. Yani bu da demek ki 11 yıllık sürede gelişen her şeyin sonuna geldik ve yeni bir devir başlayacak. Böylece artık Infinity Saga devrini geride bırakacağız. Bundan sonraki ”devrin” isminin ne olacağı hakkında en ufak bir şey söylenmedi. Kim bilir belki de sıradaki devir biterken onun da ismini öğreniriz. Infinity Saga ne demek? Türkçesi ne? Diye merak ediyorsanız, Infinity Saga ‘‘Sonsuzluk Efsanesi’‘ demek. Aslına bakarsak oldukça yerinde bir isim koymayı başarmışlar.

Avengers: Endgame Kaç dakika sürecek?

Sıradaki Avengers filminin kaç dakika süreceği ile etrafta birçok dedikodu dolaşıyor. 2019 senesine girerken 2 saat 46 dakika süreceği söylendi. Bunun arkasından ise Mart sonuna doğru çoğu kişi filmin 3 saat 22 dakika veya 3 saat 2 dakika olacağını söylüyor. Umalım mı film 3 saatin üzerinde olsun ve bizlere unutamayacağımız bir veda etsin. Bu arada 25 Nisan 2019’da vizyona girecek bu film için biletlerinizi erkenden almayı unutmayın. Aksi takdirde boş koltuk bulabileceğinizi hiç sanmıyoruz. Son olarak hala filmin ikinci fragmanına göz atmadıysanız aşağıda bulabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.