Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

Avengers: Endgame hakkında bildiğimiz her şey

Oyuncu kadrosundan gelişim sürecine bilmek isteyeceğiniz her şey!

0 46

Avengers: Endgame şüphesiz bir şekilde Marvel dünyasının en çok beklenen filmi olmayı ve izleyici kitlesine yeni isimler kazandırmayı başardı. Tarihler 27 Nisan 2018’i gösterdiğinde çıkışını gerçekleştiren Avengers: Infinity War filminden bu yana beklenti bir çığ gibi büyümeye devam etti. İşte şimdiyse bulunduğumuza duruma geldik. Avengers: Endgame için bir haftadan az kaldı.

Bir devrin sonu olacak dördüncü Avengers filmi için gözler Marvel markasına çevrilmişken ve filme sayılı günler kalmışken biz de fragmanlardan filmin başlığına, oyuncu kadrosundan çıkış gününe kadar bildiğimiz her şeyi spoiler olmadan derledik işte o bilgiler:

Avengers: Endgame ne zaman çıkacak?

Normalde 3 Mayıs’ta çıkması planlanan film Marvel’ın bir hafta öne atmasıyla Amerika’da 26 Nisan 2019’da çıkarken Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede 25 Nisan 2019, 00.00 itibariyle çıkış yapacak. Türkiye de içerisinde olmak üzere neden çoğu ülkede erken çıkış yaptığıyla ilgili çok fazla bilgi etrafta olmasa da bu durum Türk Marvel severlerin epey işine geldi. Böylece hem spoiler duyma ihtimalimiz minimuma inerken he de filmi erken bir şekilde izleyebileceğiz.

Filmin İsmi

Avengers serisinin dördüncü filminin ismi resmi olarak Avengers: Endgame olarak adlandırıldı. Filmin isminin ”End Game” olacağına dair söylentiler etrafta dolaşırken Marvel çok bekletmeden Aralık 2018’de filmin isminin Endgame olacağını duyurdu. Marvel gerçek ismi duyurana kadar ”Avengers: Infinity Gauntlet”, ”Avengers: Assemble”, Avengers: Annihilation” gibi çeşitli fan teorisi isimler üretildi.

Avengers: Endgame ismi bilindiği üzere Doctor Strange’in ” Şu anda oyunun sonundayız(We’re in the endgame now) isimli cümlesinden alıntı olarak konulmuş. Bütün bunlara ek olarak filmin Türkiye’deki isminin ne olacağına dair pek bir bilgi yok.

Fragmanlar

İlk fragman filmin ismini duyuran fragman oldu. 2018’in Aralık ayında yayınlanan ilk fragman şu şekilde:

”Big Game” isimli bir Super Bowl spotu ise çok zaman geçmeden aynı Şubat ayında tanıtıldı.

İkinci fragman ise Mart 2019’de yayınlandı.

2019 Nisan ayının başlangıcında ”Special Look” isimli bir tanıtım fragmanı daha yayınlandı.

Avengers: Endgame Oyuncular ve Ekip

Aynı Avengers: Infinity War gibi Endgame de Joe ve Anthony Russo tarafından yönetilecek. Filmin senaristi ise Christopher Markus ve Stephen McFeely. Filmin müziklerini ise Avengers: Infinity War, Back to the Future, Forrest Gump gibi filmlerin bestekarlığını yapan Alan Silvestri besteleyecek.

Tahminimize göre Endgame daha ufak bir oyuncu kadrosuyla çekilecek. Çünkü Avengers: Infinity War filminde toza dönen ve ölen onca karakterden sonra filmin direkt olarak dev bir kadroyla başlaması imkansız görünüyor. Fakat siz yine de kendinizi her şeye hazırlayın çünkü bilirsiniz bu Mavel. Yapılan büyük tahminlere ve ortada olan fragmanlara, spotlara bakarsak film orijinal Avengers ekibi üzerinde dönecek. Bu ekipte üyelere Avengers 2012 filminde oynayan oyuncular olan: Iron Man (Robert Downey JR.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Black Widow (Scarlet Johansson), Hulk (Mark Ruffalo) ve Hawkeye (Jeremy Renner). Fragmanlar ağırlıklı olarak maskeli bir ”kahramana” dönüşen Hawkeye üzerinde duruyor. Fakat bu sefer tanıdığımız Hawkeye gitmiş ve yerine çizgi romanlarda Ronin olarak bilinen karakter gelmiş durumda.

Sonsuzluk Destanı Kapanıyor!

Bilindiği üzere Avengers: Endgame, Sonsuzluk Destanı adı verilen bir devrin sonu olacak. 22 sene boyunca çıkmış bütün Marvel filmleri Sonsuzluk Destanının içerisine dahil durumda. Fakat yeni bir çağ nasıl başlayacak? Hangi film ile başlayacak? İşte bunlar tam olarak cevaplanmamış sorular. Sıradaki Avengers filmi bir çağı kapatmanın yanı sıra yeni bir çağı açmak için de önemli adımlar atıyor olacak. Bazı teori ve söylentilere göre film Downey, Evans ve Hemsworth başta olmak üzere bilinen asıl Avengers’ları öldürecek ve Black Panther, Captain Marvel gibi yenilerinin üzerine yoğunlaşacak. Fakat bunu tam olarak bilmek imkansız bütün sorularımız 25 Nisan 2019 tarihinde cevaplanacak.

Çoğu kişinin kabul ettiği ve tahmin ettiği üzere Avengers: Infinity War’da ölen çoğu karakter tekrardan dirilecek ve bir şekilde gündelik hayatlarına devam edecekler. Bunun gerçekleşmesi için veya bu yolda birçok kahramanın öleceğini de kabul etsek iyi olur. Desteklenen söylentilere göre Iron Man veya Captain America bu filmde kesinlikle ölecek.

Tüm bunların yanı sıra FOX ile Disney anlaşmasını illa ki duymuşsunuzdur. Eğer duymadıysanız senelerdir hakları FOX’ta kalan karakterler tekrardan Disney’e döndü. Bu da demek oluyor ki artık X-Men, Fantastic 4 gibi farklı ekipleri Avengers ekibiyle beraber görebiliriz. Bunu size anlatmamın sebebi Avengers: Endgame bu karakterleri buluşmak adına da büyük bir rol üstlenebilir.

Avengers: Endgame
Fan Çalışmasıdır

Gelişim Süreci

Her ne kadar Marvel stüdyosunun film, çekim planlamasını gizli tuttuğunu bilsek de bazı büyük gelişmeler biz takipçilerin kulağına gelebiliyor. İşte bu da kulağımıza gelen sıradaki Avengers filminin geliştirme sürecini özetleyen bir zaman çizelgesi:

Ekim 2014: Marvel, Avengers: Infinity War filminin iki kısımdan oluşacağını ve bu filmlerin Avengers: Age of Ultron’dan sonra geleceğini duyurdu. Ayrıca Infinity War filminin de çıkış tarihi 3 Mayıs 2019 olarak belirlendi.

Nisan 2015: Jeo ve Anthony Russo’nun iki Infinity War filminin de yönetmeni olduğu doğrulandı.

Mayıs 2015:Christopher Markus ve Stephen McFeely iki Infinity War filminin de senaryosunu tamamladığını açıkladı.

Temmuz 2016: Marvel iki tane olan Infinity War filmlerinden ikicisinin ismini ”Başlıksız” yaptı. Bu filmlerin farklı zaman dilimlerinde çıkacağını da duyurdu.

Ağustos 2017:Atalanta’daki Pinewood Studios Endgame çekimlerinin başladığına dair bir fotoğraf paylaştı.

Ocak 2018: Endgame’den önemli fotoğraflar sızdırıldı.

Aralık 2018: Marvel sonunda sıradaki filminin ismini ve ilk fragmanını yayınlandı. Filmin çıkış tarihi 3 Mayıs’tan 26 Nisan 2019’a çekildi.

Mart 2019: Russo Kardeşler filmin çekiminin tamamlandığını ve sunuma hazır hale geldiğini duyurdu. Bunun yanı sıra ikinci fragman ve birkaç poster de yayınlandı.

Eğer Avengers: Endgame filminde kimin öleceğini kimin hayatta kalacağını tahmin ettiğimiz karakterlerle ilgili yazımızı okumadıysanız buraya tıklayarak ona da göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Your email address will not be published.