Avengers: Endgame fragmanı yayınlandı!

0

Geçtiğimiz aylarda ilki yayınlanan Avengers: Endgame filminin ikinci fragmanı da 14 Mart 2019 itibariyle yayınlandı. Önceki fragmanda pek bir bilgi vermeyip bizleri heyecanlandıran Marvel, bu fragmanda da aynı stratejiyi kullandı ve bunu yaparak başarılı da oldu. Fragmanın orijinal haline göz atmak isterseniz aşağıdan bakabilirsiniz veya Türkçe alt yazılı şekilde buradan izleyebilirsiniz. Herkesin büyük bir heyecanla beklediğin Avengers: Endgame için elimizde oldukça az bilgi var denilebilir. Marvel, bir devrin sonunu getirecek bu filmde neler yaşanacağını beyaz perdenin karşısında öğrenmemizi istiyor. Bildiğimiz her şeyi masaya yatırıp detaylıca incelemeden önce Avengers: Endgame filminde ölmesini beklediğimiz karakterler ve son durumlarıyla ilgili yazdığımız yazıya da göz atabilirsin.

FRAGMANDA NELER OLDU?

Fragmana göz attığımızda Marvel’ın detay vermekten kaçındığını bariz bir şekilde görebiliyoruz. Fakat yine de bu fragmanda çıkarılacak birçok şey var. Öncelikle dünyanın efsanevi süper kahramanlarının geçmişlerini ve şimdiki durumlarını göstererek başlayan fragman, izleyicilere karakterlerin nereden nereye geldiklerini göstermek istiyor. Bu noktada dikkat çekici bir diğer şey ise Hawkeye’ın eskisinden daha farklı oluşu. Black Widow’un her ne kadar kötü olsalar da onları öldürmesine engel olan karakteri birilerini öldürürken görüyoruz. Ayırca saç stilinden kostümüne, tavırlarından duruşuna çoğu şeyin değişmiş olduğunu da görüyoruz. Avengers: Infinity War filminde beklediğimiz Hawkeye karakterinden işleri yapış şeklinin değiştiği Ronin karakterine geçişi yaşanmış gibi duruyor. Ronin, Hawkeye’a nazaran daha acımasız, farklı silahlar kullanan, farklı mentaliteye sahip olan bir karakterdir.

Filmde dikkatimizi çeken bir diğer şey de Scott Lang yani Ant-Man kuantum diyarından kurtulmuş. Bunun ne kadar zaman aldığını kestirmek zor fakat net olan bir şey varsa o da Ant-Man’in dünyada olan bitenlerden habersiz olduğu. Duvarda gördüğü kayıp ilanları sonrasında Ant-Man’in kafası epey karışmış gibi duruyor. Fragmanda karakterlerimizin son kez daha bütün güçleriyle savaşa hazırlandıklarını görüyoruz. Muhtemelen ellerine geçen son fırsatı değerlendirecekler. Bu sahnenin arından Avengers ekibini kuantum kostümleriyle görüyoruz. Bu kostümler karakterlerin kuantum diyarında hayatta kalabilmelerini sağlıyor. Anlaşılan o ki Ant-Man ile yolları bir şekilde kesişen ekip son bir deneme daha yapmak için kuantum diyarından yardım alacaklar. Logo geldikten sonraki sahnedeyse bütün fragman boyunca gözükmeyen koskoca Captain Marvel karakterinin üzerinden şaka yapan Thor’u görüyoruz.

TEORİLER VE TAHMİNLER

Avengers: Endgame hakkında etrafta X-Men karakterleri gelecek, Galatctus gelecek gibi birçok uçuk kaçık teorinin yanı sıra olması muhtemel birçok teori dolaşıyor. Bu teorilerden en yaygını: Ant-Man ile yolları kesişen Avengers ekibi kuantum diyarında zamanda yolculuk ederek Captain Marvel’ın yardımıyla geçmişi değiştirecekler böylece bu olayların yaşanmasını engelleyecekler. Bu teori oldukça genel ve olası duruyor fakat film çıkmadan bilmek imkansız olacak gibi. Ayrıca Captain America’nın sakallı olduğu savaşların kaybedildiği, sakalsız olanların kazanıldığını ileri süren bir grup Marvel sever de var. Bu filmde de sakalları kesilmiş olan karakterimiz galibiyetin habercisi mi acaba?

AVENGERS: ENDGAME OYUNCULARI:

Filmde, Chris Evans, Robert Downey Jr, Chris Hemsworth, Scarlet Johansson gibi Avengers: Infinity War filminde gördüğümüz oyuncular mevcut. Bunun yanı sıra Infinity War’da olmayan Paul Rudd, Carol Danvers, Jeremy Renner gibi isimlerde Avengers: Endgame kadrosunda bulunuyor. Bu oyuncular haricinde yeni bir düşman karakter olacak mı? Eğer olacaksa bu düşmanı kim oynayacak henüz bilmiyoruz.

AVENGERS: ENDGAME NE ZAMAN ÇIKACAK

Avengers: Endgame, 26 Nisan 2019 tarihinde IMAX seçeneği ile beyaz perdede izleyicilerin beğenisine sunulacak. Avengers: Infinity War filminin bıraktığı büyük etkiden sonra sıradaki Avengers filmini bekleyen kişi sayısı büyük oranda arttı. Bu yüzden ilk günden izlemek istiyorsanız biletinizi erkenden alsanız iyi edersiniz. Aksi takdirde boş koltuk bulmayabilirsiniz. Eğer filmin yeni yayınlanan posterine de göz atmak isterseniz aşağıdaki görsele bakabilirsiniz.

Avengers: Endgame

Leave A Reply

Your email address will not be published.