Avengers: Endgame Filminde Katherine Langford Neden Yoktu?

0

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru 13 Reasons Why dizisi ile tanıdığımız Katherine Langford’un Avengers: Endgame filminde küçük ama önemli bir rol oynayacağı açıklanmıştı. Ancak filmde Langford’un yokluğu özellikle hayranlarının çok fazla dikkatini çekti. Yapımda Langford’un neden olmadığının cevabını ise artık biliyoruz.

DİKKAT SPOILER!: Eğer Avengers: Endgame filmini izlemediyseniz yazının devamını okumanızı tavsiye etmeyiz. Aşağıda filmle ilgili önemli bilgiler yer almaktadır. Uyarmadı demeyiniz!

Biliyoruz ki filmin sonunda Tony  Stark, Thanos’u yenebilmek için büyük bir fedakarlık yapıyor. Her ne kadar bu durum; Marvel hayranları için çok üzücü olsa da Tony’nin karkter gelişimi açısından mükemmel bir son oldu. Filmin başında, zamanda 5 yıl ileri atlamış, Tony’nin Pepper ile evlendiğini ve Morgan isminde de küçük bir kızı olduğunu görmüştük. İlk başta yeni bir mücadeleye katılmak istemeyen Tony, daha sonra hem kendi ailesine hem de evrene sorumlu hissedip Thanos’u yenebilmek için kahramanca hayatını feda etmişti.

Filmin yönetmenleri, Joe ve Anthony Russo en son katıldıkları bir programda Katherine Langford’un Morgan’ın daha ileri yaştaki halini canlandırması için filme katıldığını açıkladılar. Senaryonun ilk haline göre Tony, Morgan’ın büyümüş hali ile ölüler diyarında karşılaşacak ve bu diyar da Avengers: Infinity War’da Thanos’un çocuk Gamora ile karşılaştığı diyar olacaktı. Kafanız mı karıştı? Eğer öyleyse merak etmeyin yönetmenlerde sizinle aynı fikirde. İşte tam da bu nedenle Katherine Langford’un rolü filmden atıldı.

Joe Russo’nun açıklamasına göre bu hikayenin amacı Morgan’ın babasını fedakarlığı için affetmesi ve Tony’nin de bunun sonucunda rahata ermesiydi. Ancak hali hazırda karışık olan filmi daha da karıştırmak istemedikleri için bu fikirden vazgeçmişler. Her ne kadar izleyiciler Tony ve Morgan arasındaki güçlü bağdan etkilenmiş olsalar da yönetmenler birden bire büyümüş bir Morgan ile karşılaşmanın seyirciyi rahatsız edebileceğini düşünmüşler.

Peki bu durum gelecek için beklentilerimizi nasıl şekillendirmeli. Marvel evreninin tanıdık karakterleri filmlerine dahil etmeyi sevdiklerini biliyoruz. Morgan Stark karakterinin önümüzdeki filmlerde görülme ihtimali resmi bir şey ilan edilmese de fazlaca mümkün.

Avengers: Endgame Sonrası Gelebilecek Yapım

Çok sevilen çizgi roman Young Avengers’ın, filminin de yapılması pek çok Marvel hayranı tarafından düşünülmekte. Bu olası filmde yer alması beklenen karakterlerden bir tanesi Ant-Man’in kızı Cassie Lang. Çizgi romanda Cassie, Stature ismi ile suçlularla savaşıyor. Ayrıca çizgi romanda yer alan Clint Bartons’ın kızı Lila da filmde olması tahmin edilen karakterlerden tanesi. Iron Man 3’de Stark’ın çocuk kankası olan Harley Keener’da filmde yer alabilecek karakterler bir diğeri. Ne de olsa Keener Avengers: Endgame’de Stark’ın cenazesinde görülmüştü. Eğer ki yapımcılar Avengers için yeni bir hikaye tasarlıyorlarsa Iron Man’in kızını ekibe dahil etmek hiç de kötü bir fikir gibi durmuyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.